Ndërlidhjet

Policia kërkon serbin e akuzuar për krime luftePolicia australiane është në kërkim të një serbi të akuzuar për krime lufte. Drejtësia australiane vendosi ta dërgojë në Kroaci Dragan Vasilkoviçin, i cili akuzohet për përfshirje në tortura dhe në vrasje gjatë luftës së viteve ’90-të në Kroaci.

Gjatë luftës ai njihej si "kapiten Dragani". Ai ka qenë një nga komandantët e grupeve paraushtarake serbe gjatë luftës në Kroaci.
XS
SM
MD
LG