Ndërlidhjet

Dell: Ndryshimet në qeverinë e Kosovës - pozitive


Ambasadori amerikan në Kosovë, Kristofer Dell, i ka vlerësuar pozitivisht ndryshimet e fundit në qeverinë e Kosovës.

“Është vendosur një ekip i mirë dhe do ta vazhdojmë bashkëpunim”, tha ambasadori Dell, gjatë vizitës që e bëri sot në Ranillug dhe në Novobërdë.

Me këtë rast ai është shprehur i kënaqur me të arriturat në procesin e decentralizimit në këto dy komuna të Kosovës.
XS
SM
MD
LG