Ndërlidhjet

Putini viziton VenezuelënKryeministri rus, Vladimir Putin, pritet të takohet me presidentët e Venezuelës dhe të Bolivisë në Karakas, ku Putini po zhvillon të parën vizitë zyrtare.
Pritet që tre presidentët të diskutojnë për bashkëpunimin në fushat e energjisë, bujqësisë dhe ushtrisë.

Para vizitës së Putinit Moska siguroi një kontratë për shpime nafte në Venezuelë.
XS
SM
MD
LG