Ndërlidhjet

Të krishterët shënojnë PashkëtTë krishterët në të gjithë botën po shënojnë sot të premten e mirë, kur besohet se u kryqëzua Jezu Krishti. Në Jerusalem pritet që mijëra njerëz të ecin nëpër rrugën ku besohet se ka kaluar Krishti kur është dërguar drejt kryqëzimit.

Këtë vit të krishterët ortodoksë dhe ata katolikë i shënojnë pashkët në të njëjtën ditë.
XS
SM
MD
LG