Ndërlidhjet

Gazetarët në kushte të rënda në burgjet e IranitGrupi Reporterët pa Kufij i ka kritikuar kushtet e burgjeve në të cilat po mbahen gazetarët në Iran, njoftoi shërbimi persian i Radios Evropa e Lirë.

Në deklaratë thuhet se zyrtarët iranianë janë përgjegjës për jetën e gazetarëve në burg, të cilët janë të sëmurë, dhe u kërkohet autoriteteve që t'i lirojnë menjëherë dhe pa kusht.
XS
SM
MD
LG