Ndërlidhjet

Ban: Të drejtat e njeriut, parim bazë për prosperitetinSekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-mun ka kritikuar sot gjendjen e të drejtave të njeriut në Kirgistan.

Ban tha në parlamentin në kryeqytetin Bishkek se "për Kombet e Bashkuara, mbrojtja e të drejtave të njeriut është parimi themelor për prosperitetin e një vendi".

Ai shtoi se Kirgistani duhet të respektojë lirinë e shprehjes dhe të mediave.

Ban i bëri këto komente në Kirgistan, në n dalesën e radhës të turneut në Azi.
XS
SM
MD
LG