Ndërlidhjet

30 militantë dhe 6 ushtarë vriten në PakistanTë paktën 30 militantë dhe 6 pjesëtarë të forcave ushtarake të Pakistanit e humbën jetën në përleshjen e armatosur afër kufirit afgan.

Beteja ka ndodhur në rajonin Orakzai në veriperëndim të vendit.

Sipas burimeve zyrtare, në tre javët e kaluara në këtë rajon janë vrarë 250 militantë.
XS
SM
MD
LG