Ndërlidhjet

Tërmet 7.2 shkallësh në MeksikëNjë tërmet i fuqishëm në jug të kufirit SHBA-Meksikë ka shkaktuar dridhje në Los Anxheles dhe San Diego, si dhe u ndje në gjithë Kaliforninë.

Shërbimi Gjeologjik në Shtetet e Bashkuara tha se tërmeti me magnitudë 7.2 shkallë, goditi në Baja Kalifornia, 175 km në lindje të qytetit Tihuana.
XS
SM
MD
LG