Ndërlidhjet

Moskë: Sulmuesja e dytë, mësueseShtypi rus transmetoi se njëra nga sulmueset vetëvrasëse në metronë e Moskës mund të jetë mësuesja 28 vjeçare Marjam Sharilova.

“Novaja Gazeta” citoi Rasul Mogamedovin të ketë thënë se fotografia e sulmueses duket si bija e tij, dhe ishte e veshur ashtu siç e kishte parë herën e fundit.

Gruaja ishte larguar nga shtëpia e saj në provincën e Dagestanit një ditë para sulmeve të 29 marsit.

Në sulmet e humbën jetën 40 vetë.
XS
SM
MD
LG