Ndërlidhjet

Tërmet afër kufirit Meksikë – SHBA, një i vdekur


Territorin në pjesën veriore të Meksikës, afër kufirit me Shtetet e Bashkuara, e ka goditur një tërmet me intensitet 7.2 shkallë të Rihterit. Nga pasjojat e tërmetit ka vdekur një person.

Dridhja është ndjerë në pjesën më të madhe të Kalifornisë Jugore dhe në pjesët perëndimore të shtetit Arizona.

Raportohet se Meksikali, kryeqytet i shtetit meksikan, Baja Kalifornia, ka pësuar dëmtime të dukshme.

Pas tërmetit kryesor, kanë ndodhur edhe disa dridhje të tjera.
XS
SM
MD
LG