Ndërlidhjet

Shpërthimet përfshijnë BagdadinNga një seri shpërthimesh, në pjesë të ndryshme të Bagdadit, janë vrarë së paku dy persona.

Incidentet në kryeqytetin irakian vijnë dy ditë pas sulmeve të bashkrenduara vetvrasëse, si pasojë e të cilave u vranë mbi 40 persona dhe u plagosën rreth 200 të tjerë.
XS
SM
MD
LG