Ndërlidhjet

Bagdad: 28 të vrarë, dhjetra të plagosurNga një seri shpërthimesh, në pjesë të ndryshme të Bagdadit, janë vrarë së paku 28 persona dhe dhjetra janë plagosur. Lajmi bëhet i ditur për agjencinë e lajmeve AP nga zyrtarë të policisë dhe burimet spitalore.

Incidentet në kryeqytetin irakian vijnë dy ditë pas sulmeve të bashkrenduara vetvrasëse, si pasojë e të cilave u vranë mbi 40 persona dhe u plagosën rreth 200 të tjerë.
XS
SM
MD
LG