Ndërlidhjet

NATO vret katër civilë afganëKatër civilë dhe katër kryengritës të dyshuar e kanë humbur jetën në një sulm ajror të NATO-s në jug të Afganistanit.

Aleanca tha në një deklaratë se kryengritësit kishin hapur zjarr ndaj forcave të NATO-s dhe atyre afgane nga brendia e një objekti në provincën Helmand.
Sulmi tërhoqi kundërpërgjigjen nga ajri.

NATO dhe autoritetet afgane kanë ndërmarrë hetime të përbashkëta për sulmin ajror.
XS
SM
MD
LG