Ndërlidhjet

Indi: Rebelët maoistë vranë 75 trupaRebelët maoistë kanë ndërmarrë një varg sulmesh vdekjeprurëse kundër trupave qeveritare që patrullojnë nëpër pyjet e Indisë lindore, duke vrarë të paktën 75 ushtarë.

Ky ishte sulmi më vdekjeprurës kundër forcave indiane në 43 vitet e kryengritjes në rajon.

Zyrtarët e Indisë thanë se trupat ishin pjesë e operacionit të përbashkët që përfshinte forcat e shtetit dhe ato paraushtarake në shtetin Çatisgar.

XS
SM
MD
LG