Ndërlidhjet

Steinberg dhe Moratinos në SarajevëZëvendës sekretari amerikan i Shtetit, Xhejms Steinberg, dhe ministri i Jashtëm i Spanjës, Miguel Angel Moratinos, mbërritën sot për vizitë dy ditore në Sarajevë.

Steinberg dhe Morations do të bisedojnë me udhëheqësit e Bosnjë e Hercegovinës dhe liderët e partive politike për t'i lëvizur përpara reformat e ngecura pas bisedimeve të dështuara në vjeshtë, 2009.

Përfaqësuesit e partive më të mëdha politike kanë shprehur dyshime për arritjen e një marrëveshjeje mbi reformat kryesore, për shkak të afrimit të zgjedhjeve të tetorit.
XS
SM
MD
LG