Ndërlidhjet

35 gazetarë të burgosur në IranKomiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve bën të ditur se së paku 35 gazetarë janë të burgosur në Iran.

Komiteti thekson se shumica e gazetarëve të burgosur gjenden nën presion të madh fizik dhe psikologjik për të pranuar krime që nuk i kanë kryer, përfshi dhe vepra penale që ndëshkohen me vdekje.
XS
SM
MD
LG