Ndërlidhjet

Rasmusen mbron Karzain nga kritikatSekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen i ka ofruar mbështetje presidentit afgan, Hamid Karzai, i cili po përballet me presione të reja pasi i akuzoi të huajt për ndërhyrje në punët e Afganistanit.

Gjatë një paraqitje në Çikago në SHBA, Rasmusen tha se Karzai ndoshta jo gjithmonë mund t’a flasë atë që do të dëshironin aleatët e NATO-s, por shtoi se aleanca në përgjithësi ka “bashkëpunim shumë të mirë” me Karzain dhe qeverinë e tij.
XS
SM
MD
LG