Ndërlidhjet

Vetëvendosje: Hedhet ngjyrë e zezë në Gjykatën Kushtetuese


Lëvizja Vetëvendosje sot ka hedhur ngjyrë të zezë në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, në dyvjetorin e themelimit të saj.

Nëpërmjet të një njoftimi, Vetëvendosja thotë se me këtë “aksion simbolik u shpreh kundërshtimi ndaj Kushtetutës së imponuar të Kosovës dhe vendimeve antikombëtare të Gjykatës Kushtetuese”.

Vetëvendosja thotë se ky aksion u bë për shumë arsye, përfshirë edhe atë se “Gjykata Kushtetuese është gjykata më e lartë e Planit Ahtisari”.
XS
SM
MD
LG