Ndërlidhjet

SHBA: Shkon në 29 numri i minatorëve të vdekurKatër minatorë, që llogariteshin të zhdukur pas incidentit në një minierë në shtetin amerikan të Virxhinias, janë gjetur të vdekur.

Kjo e çon në 29 numrin e viktimave nga shpërthimi në minierë pesë ditë më parë.

Duke pasur parsysh numrin e viktimave dhe dëmet e shkaktuara, incidenti në fjalë është më i rëndi në 40 vitet e fundit në minierat amerikane.
XS
SM
MD
LG