Ndërlidhjet

S’ka të mbijetuar, presidenti polak ka vdekurNuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit ku gjendej presidenti polak, Lez Kazçinski dhe bashkëshortja e tij, njofton agjencia shtetërore e lajmeve në Poloni. Aeroplani u rrëzua derisa ulej në qytetin Smolensk të Rusisë.

Mediat ruse duke iu referuar zyrtarëve të emergjencave raportojnë se 130 persona ishin në bord në kohën e rrëzimit të aeroplanit.

Minsitria e Jashtme e Polonisë nuk ka bërë asnjë deklaratë lidhur me rastin.

Preswidneti polak po udhëtonte për të amrrë pjesë në ceremonitë përkujtimore të të vrarëve gjatë LDB-së në Katin.
XS
SM
MD
LG