Ndërlidhjet

Rikthehet dhuna në TajlandëProtestat në Bangkok janë shndërruar në të dhunshme, pas përplasjeve mes pjesëmarrësve dhe ushtrisë. Protestuesit kërkojnë zgjedhje të parakohshme.

Burimet spitalore pohojnë se 33 persona kanë kërkuar ndihmën e parë.

Demonstruesit janë mbështetës të ish kryeministrit në mërgim, Taksin Shinuatra.
XS
SM
MD
LG