Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 54 militantëBurimet zyrtare pakistaneze pohojnë se 54 kryengritës janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë. Operacionet janë zhvilluar në afërsi të kufrit me Afganistanin.

Rajonet fisnore përgjatë kufirit pakistanezo-afgan njihen si qendra te talibanëve dhe Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG