Ndërlidhjet

Tajlandë: Tre të vdekur në protestaProtestat në Bangkok janë shndërruar në të dhunshme, pas përplasjeve mes pjesëmarrësve dhe ushtrisë. Protestuesit kërkojnë zgjedhje të parakohshme.

Burimet zyrtare pohojnë se 3 persona kanë vdekur e mbi 300 të tjerë janë lënduar. Demonstruesit janë mbështetës të ish kryeministrit në mërgim, Taksin Shinuatra.
XS
SM
MD
LG