Ndërlidhjet

10 të vrarë në BangkokProtestat në Bangkok janë shndërruar në të dhunshme, pas përplasjeve mes pjesëmarrësve dhe ushtrisë. Protestuesit kërkojnë zgjedhje të parakohshme.

Burimet zyrtare pohojnë se së paku 10 persona kanë vdekur e mbi 500 të tjerë janë lënduar. Demonstruesit janë mbështetës të ish kryeministrit në mërgim, Taksin Shinuatra.
XS
SM
MD
LG