Ndërlidhjet

Real - Barcelona 0 : 2


Në derbin e kampionatit spanjoll në futboll Barcelona ka mundur Realin në Madrid me rezultat 2 : 0. Golat për Barcelonën i kanë shënuar Mesi dhe Pedro. Me këtë fitore Barcelona kryeson tabelën e klasifikimit me epërsi prej tre pikësh ndaj Realit që gjendet në pozitën e dytë. Deri në fund të kampionatit spanjoll kanë mbetur të zhvillohen edhe shtatë javë.
XS
SM
MD
LG