Ndërlidhjet

Moskë: Fillon analizimi i kutisë së zezë


Ekspertët e Rusisë dhe Polonisë kanë filluar analizimin e përbashkët të kutisë së zezë nga aeroplani i rrëzuar polak, bëjnë të ditur agjencitë ruse të lajmeve.
Por shefi i Komitetit hetues të Prokurorisë Shtetërore të Rusisë, Aleksandër Bastrikin, ka deklaruar se ekuipazhi i aeroplanit nuk kishte respektuar rekomandimin e kontrollit të fluturimit që të mos ateronte në aeroportin në Smolensk.
XS
SM
MD
LG