Ndërlidhjet

Roma shënon fitore, kryeson tabelën


Roma prej sot kryeson tabelën e klasifikimit në ligën e parë të futbollit italian. Roma sot ka mundur Atalantën e Bergamos 2:1, ndërsa Interi mbrëmë ka luajtur vetëm baraz në Firencë me Fiorentinën. Me këtë fitore Roma për herë të parë gjatë këtij kampionati merë kryesimin e tabelës. Deri në mbyllje të kampionatit kanë mbetur të zhvillohen 5 javë dhe Roma tash ka gjasa reale të bëhet kampion i Italisë.
XS
SM
MD
LG