Ndërlidhjet

Izrael: Përkujtohen viktimat e Holokaustit


Zëri i sirenave është dëgjuar sot për dy minuta në gjithë Izraelin, derisa izraelitët në heshtje i përkujtuan viktimat e gjenocidit të kryer nga Nazistët në Luftën e Dytë Botërore.

Dita Përkujtimore e Holokaustit filloi mbrëmë me një ceremoni në Qendrën Memoriale Jad Vashem në Jerusalem, ku merrnin pjesë liderë botërorë, diplomatë të jashtëm, të mbijetuarit e Holokaustit dhe familjarët e tyre.
XS
SM
MD
LG