Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 40 militantëZyrtarët pakistanezë njoftojnë se mbi 40 militantë dhe dy oficerë policie janë vrarë kur militantët kanë sulmuar dy pika kontrolli të ushtrisë.

Luftimet në fjalë janë të fundit në serinë e sulmeve të dhunshme në zonat fisnore përgjatë kufirit pakistanezo-afgan.
XS
SM
MD
LG