Ndërlidhjet

Qeveria dhe Bektel-Enka nënshkruajnë marrëveshjenQeveria e Kosovës dhe kompania Bektel-Enka kanë nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Morinë-Merdare.

Autostrada do të kushtojë rreth 700 milionë euro.
XS
SM
MD
LG