Ndërlidhjet

Rusia kundër sanksioneve rreth naftësPresidenti rus, Dimitri Medvedev, tha se sanksionet e mundshme në fushën e energjisë ndaj Iranit, do të çojnë drejt një katastrofe humanitare. Ligjvënësit amerikanë mbështesin vendosjen e sanksoneve në fushën e naftës dhe gazit.

Medvedev theksoi se programi bërthamor i Iranit duhet të mbahet nën mbikqyrje, por sanksionet e reja të OKB-së nuk duhet të bëjnë që “iranianët të urrejnë gjithë botën”.

Komentet e Medvedevit u bënë në mediat amerikane.
XS
SM
MD
LG