Ndërlidhjet

Greqi: Arestohen 6 militantëAutoritetet në Greqi kanë ngritur aktakuzat dhe kanë arrestuar gjashtë persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit më militant në Greqi, “Përpjekja Revolucionare”.

Grupi akuzohet për një seri sulmesh me bomba, një nga të cilët këtë vit. Policia dyshon, se grupi në fjalë, qëndron pas sulmit të muajit të kaluar ku u vra një 15 vjeçar afgan dhe u plagosën nëna dhe motra e tij.
XS
SM
MD
LG