Ndërlidhjet

Rifillon gjykimi i KaraxhiqitRifillon nesër në Gjykatën Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë gjykimi ndaj Radovan Karaxhiqit. Karaxhiq përballet me 11 akuza, mes të cilave ato për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit.

Radovan Karaxhiqi ka qenë udhëheqësi i serbëve të Bosnjës gjatë luftës së viteve 1992-’95 në këtë vend.
XS
SM
MD
LG