Ndërlidhjet

Rusi: Janë arrestuar më se 170 militantë


Shefi i shërbimit të sigurisë FSB në Rusi, Aleksander Bortnikov, tha se 170 militantë të dyshuar janë arrestuar dhe se janë parandaluar 10 sulme terroriste gjatë këtij viti.

Ai poashtu tha se “autorët dhe organizatorët” e sulmeve vetëvrasëse me bomba në metron e Moskës, me ç’rast u vranë më se 40 vetë dhe sulmet me bomba dy ditë më vonë në Dagestan janë, “janë identifikuar”.

Ai nuk ka dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG