Ndërlidhjet

Mujota nesër viziton MaqedoninëMinistri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Fehmi Mujota, të mërkurën do të qëndrojë për vizitë të parë zyrtare në Maqedoni.

Ministri i FSK-së, Mujota do të pritet nga ministri i Mbrojtjes, Zoran Konjanovski.

Bëhet e ditur se Mujota dhe Konjanovski do të nënshkruajnë një Memorandum për mirëkuptim midis dy vendeve, i cili do të duhet bazë për fillimin e bashkëpunimit dypalësh.

XS
SM
MD
LG