Ndërlidhjet

Qyteti rus kërkon t’i bashkohet EstonisëBanorët e qytetit rus të Ivangorodit i kanë dërguar peticion presidentëve të Rusisë dhe të Estonisë që t’i bashkohen vendit balltik. Ivangorodi është qytet rus, që shtrihet në kufi me Estoninë. Peticioni thekson se ky qytet me rrethina ka qenë pjesë e Estonisë 300 vite më parë.

“Arbitrariteti i burokratëve dhe indiferenca e plotë ndaj problemeve tona na detyroi ta marrim këtë hap”, tha për shërbimin rus të Radios Evropa e Lirë, nënkryetari i këshillit bashkiak , Juri Gordejev.
XS
SM
MD
LG