Ndërlidhjet

Gaza: Të vrarë e të plagosur nga sulmet izraeliteDëshmitarë në vendin e ngjarjes dhe burimet spitalore njoftojnë se dy palestinezë janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve izraelite. Helikopterët ushtarakë dhe tanket izraelite kanë sulmuar një numër të dyshuarish si militantë pranë një pike kalimi në Gaza.

Izraeli tha se sulmoi një grup palestinezësh që po vendosnin lëndë shpërthyese në murin kufitar.
XS
SM
MD
LG