Ndërlidhjet

Ford: Shitjet rriten me 37%Kompania amerikane e prodhimit të makinave, Ford ka shënuar një rritje prej 37% të shitjeve në tremujorin e parë të këtij viti.

Ford ka përfituar nga tërheqja nga tregu e një numri makinash Tojota, për probleme teknike, si dhe nga vullneti i mirë i blerësve amerikanë. Fordi ka qenë nga kompanitë e pakta që nuk ka pranuar të marrë ndihma nga qeveria amerikane, siç bënë General Motors apo Chrysler.
XS
SM
MD
LG