Ndërlidhjet

Kinë: 300 të vdekur e 8000 të plagosur nga tërmetiAutoritetet kineze njoftojnë se nga një tërmet i fuqishëm në veriperëndim të Kinës vdiqën 300 persona. Njoftohet për mbi 8000 të plagosur dhe shumë shtëpi të shkatërruara.

Tërmeti ishte i një fuqie prej 6.9 ballësh, sipas shkallës Rihter.

Përpjekjet për shpëtim po pengohen nga mungesa e lidhjeve telefonike, të cilat janë dëmtuar rëndë si pasojë e tërmetit.
XS
SM
MD
LG