Ndërlidhjet

Polakët presin në shi të nderojnë presidentinMijëra polakë kanë pritur për orë të tëra në shi, për t’i bërë nderimet e fundit presidentit të ndjerë Kazçinski dhe bashkëshortes së tij Maria. Të dy, së bashku me 94 zyrtarë e politikanë të lartë, humbën jetën në aksidentin tragjik të së shtunës.

Krerë shtetesh, mes të cilëve presidenti amerikan Obama dhe ai rus Medvedev do të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit që do të zhvillohet të djelën në Krakov.

Ushtruesi i detyrës së presidentit të Polonisë, Bronisllav Komorovski, pritet të publikojë gjatë ditës datën e zgjedhjeve presidenciale.
XS
SM
MD
LG