Ndërlidhjet

Gjermania dhe Kosova bien dakord për kthimin e refugjatëve


Gjermania dhe Kosova kanë rënë dakord për kthimin e rreth 14 mijë refugjatëve në Kosovë, transmeton AFP.

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Tomas de Maiziere ka thënë pas takimit me homologun kosovar Bajram Rexhepi se nuk janë planifikuar "deportime masive".

Por, Maiziere tha se Berlini do të vazhdojë me politikat e "kthimit progresiv të njerëzve", të cilët kanë ikur nga luftimet në Kosovë.
XS
SM
MD
LG