Ndërlidhjet

Tadiç: KE-ja të mbetet asnjëanëse ndaj statusit të KosovësSerbia pret nga Këshilli i Evropës të mbetet asnjëanëse ndaj statusit të Kosovës dhe të vazhdojë rolin e saj mbrojtës ndaj qendrave historike e kulturore serbe në Kosovë.

Deklarata e presidentit serb, Boris Tadiç u bë gjatë takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jagland.

Jagland gjendet për vizitë disa ditore në Serbi, ku po takohet dhe me zyrtarë të tjerë të lartë.
XS
SM
MD
LG