Ndërlidhjet

Vriten katër ushtarë gjermanëKatër ushtarë gjermanë, që shërbejnë brenda misionit të NATO-s në Afganistan janë vrarë në veri të vendit.

Mediat gjermane njoftojnë se nga luftimet në provincën e Kunduzit u plagosën dhe disa ushtarë të tjerë. Patrulla e trupave gjermane u vu nën zjarrin e militantëve.
XS
SM
MD
LG