Ndërlidhjet

Presidenti kirgiz largohet nga vendiPresidenti kirgiz, i cili u rrëzua ditë më parë nga protestat e opozitës, është larguar nga vendi, njofton OSBE-ja.

Largimi ishte rezultat i bashkëpunimit mes presidentit amerikan Barak Obama, atij rus, Dimitri Medvedev dhe presidentit Kazak, Nazarbajev.
XS
SM
MD
LG