Ndërlidhjet

Tojota tërheq afro 900 mijë furgonëTojota ka tërhequr qindra mijëra furgonë për shkak të detektimit të rrezikut të sigurisë.

Të premten, Tojota shpalli tërheqjen e 600 mijë furgonëve Siena të shitura në SHBA dhe 270 mijë në Kanada, për shkak të shqetësimeve të sigurisë.

Tojota tha se tërheqja vlen për makinat e prodhuara në periudhën 1998 deri 2010.

Tojota ka tërhequr më shumë se tetë milionë automjete në muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG