Ndërlidhjet

Pakistan: Shpërthimet vranë 20 refugjatëDy shpërthime të njëpasnjëshme kanë shkaktuar të paktën 20 të vrarë dhe 30 të plagosur në një pikë ku UNHCR i regjistron refugjatët në veriperëndim të Pakistanit.

Shpërthimi i parë në ndodhi në paralagjet e qytetit Kohat, ku reth 300 njerëz shkuan të marrin ndihma humanitare.

Shpërthimi i dytë ndodhi kur njerëzit tjerë u tubuan për t’i ndihmuar të plagosurve.

Komisioner i policisë Halid Omarzai i tha Radios Evropa e Lirë se dyshohet në motive sektare të sulmit.
XS
SM
MD
LG