Ndërlidhjet

Karzai ndërron kreun e komisionit zgjedhor


Presidenti i Agfanistanit Hamid Karzai ka emëruar sot dy zyrtarë të rinj që do t'i mnbikqyrin zgjedhjet.

Zëdhënësi i Karzait tha se Fazil Ahmed Manaui do të drejtojë Komisionin e Pavarur të Zgjedhjeve, në vend të Azizullah Lodin, i cili i kritikua shumë për shkak të parregullsive në zgjedhjet e kaluara.

Karzai gjithashtu ka emëruar një irakain dhe një afrikanojugor në një panel tjetër zgjedhor, për t'i kënaqur trysnitë e ndërkombëtarëve për të përfshirë të huaj.
XS
SM
MD
LG