Ndërlidhjet

NATO: Admiralët Di Paolo, Ficxherald vizitojnë Kosovën


Komiteti ushtarak i NATO-s, i kryesuar nga admirali Gjiampaolo Di Paolo, dhe komandanti i forcave të bashkuara aleate në Napoli, admirali Mark Ficxherald, sot do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, ka njoftuar KFOR-i.

Komiteti ushtarak i NATO-s do të takohet me komandantin e KFOR-it, Markus Bentler, dhe me udhëheqës të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Në njoftim thuhet se anëtarët e Komitetit ushtarak, gjatë vizitës, dëshirojnë të binden për zhvillimin pozitiv të situatës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG