Ndërlidhjet

Tiranë: Rreshjet rikthejnë rrezikun e përmbytjeveRreshjet e ditëve të fundit kanë rritur prurjet në hidrocentralet kryesore të Shqipërisë, çfarë është shoqëruar me hapjen e portave të HEC-eve të Komanit, Fierzës dhe Vaut Dejës.

Burimet qeveritare njoftojnë se janë organizuar strukturat përgjegjëse për të mbikqyrur situatën.

Nga një situatë e ngjashme, në muajin janar të këtij viti, u përmbytën sipërfaqje të mëdha tokash dhe shumë shtëpi në zonën e Shkodrës.
XS
SM
MD
LG