Ndërlidhjet

Irak: Vriten dy drejtues të lartë të Al KaidësKryeministri irakian, Nuri al Maliki, dhe burimet ushtarake amerikane në Irak njoftojnë se dy udhëheqës të Al Kaidës janë vrarë në një operacion në veri të vendit.

Drejtuesi i Al Kaidës në Irak, Abu Ajub al-Masri dhe Abu Omar al Bagdadi u vranë në rajonin Salah al Din.

Al Masri ishte ndihmës i ish udhëheqësit të Al Kaidës në Irak, Abu Musa al Zarkaui, i cili u vra nga sulmet ajrore amerikane në vitin 2006.
XS
SM
MD
LG